Nowy numer 41/2019 Archiwum

Platany, grusze i jabłonie przy ulicach Warszawy

Niemal 800 nowych drzew posadzono właśnie w Warszawie. Wśród nich: grusze, jabłonie i platany. Najwięcej - 130 drzew pojawiło się w Śródmieściu, 111 sztuk na Pradze Południe, na Mokotowie - 86 drzew, w pozostałych dzielnicach po kilkadziesiąt sztuk.

- Imponujące są nasadzenia zaplanowane przy ul. Szwoleżerów, gdzie rosnąć będzie 30 czerwonych kasztanowców. 30 klonów pojawi się przy ul. Izbickiej w Wawrze, 30 jabłoni i leszczyn w Al. Stanów Zjednoczonych, natomiast 28 klonów przy ul. Spisaka w Ursusie - informuje rzeczniczka prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta, Iwona Fryczyńska.

Z ciekawych gatunków warto wymienić platany, czy ozdobne grusze i jabłonie. Te urocze owocowe drzewa pożyteczne są od wiosny, kiedy pięknie pachną i kwitną, do jesieni, kiedy ich małe owoce są pożywieniem dla ptaków. Sadzone rośliny to dorodne egzemplarze o wysokości ok. 2,5 metra i mające pnie o obwodzie nawet 18 centymetrów. Nowe drzewa przez trzy najbliższe lata będą objęte pielęgnacją polegającą na systematycznym podlewaniu w okresie od wiosny do jesieni, nawożeniu, opryskom przed szkodnikami i ochronie przed zachwaszczeniem poprzez systematyczne pielenie mis.

Koszt jesiennego sadzenia drzew wynosi 450 tys. zł. Przed rokiem Zarząd Oczyszczania Miasta posadził w Warszawie także 800 drzew. ZOM dba o 1300 ha zieleni przy ulicach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Nowe drzewa sadzi jednak tylko tam, gdzie wycięto stare i chore.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL