Nowy numer 44/2020 Archiwum

Gdy ubożeją rodziny, cierpią dzieci

„Podziel serce – pomnóż miłość” – pod takim hasłem po raz 19. rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Przez cały Adwent mieszkańcy stolicy będą mogli kupić świece Caritas. Zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność instytucji charytatywnej: wakacyjny wypoczynek ubogich dzieci, dożywianie w szkołach i świetlicach socjoterapeutycznych oraz pomoc edukacyjną. 10 groszy z każdej świecy przeznaczanych jest na pomoc dzieciom w Afryce.

- Gdy ubożeją rodziny, cierpią na tym dzieci – przypomniał ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska. I zaapelował, by ubóstwo nie stawało się powodem do stygmatyzowania dzieci. Zwrócił uwagę na potrzebę pomocy w ich edukacji, ułatwiania im startu w dorosłe życie, aby bezrobocie i ubóstwo nie były dziedziczne.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone jest od 19 lat - od 13 lat również we współpracy z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prawosławnym „Eleos”. Akcję zainauguruje ekumeniczny koncert, który odbędzie się w prawosławnej cerkwi św. Marii Magdaleny 1 grudnia.

W pomoc będzie można włączyć się także wysyłając sms-a na numer 72052 o treści „POMAGAM”. W biegłym roku całej Polsce sprzedano w sumie ponad 3 mln świec, uzyskując ok. 19 mln zł.

14 i 15 grudnia 30 diecezjalnych Caritas przeprowadzi też zbiórkę żywności w sklepach – produkty żywnościowe trafią do paczek dla ubogich rodzin oraz do placówek Caritas, które przygotują z nich kolacje wigilijne dla samotnych, bezdomnych i najuboższych.

 

  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama