Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie mają czasu na strach

- Czy się boję? Nie, lubię tę pracę. Na szczęście narzeczona też jest policjantką, więc trochę mniej się o mnie martwi - mówi sierżant Artur Wacławek nagrodzony m.in. za zatrzymanie w tym roku 44 przestępców.

- Są rejony, których lepiej po zmroku unikać. Ale ja o strachu nie myślę - mówi sierż. Artur Wacławek, policjant patrolujący codziennie rejon Grochowa, Gocławia i Kamionka. Tylko w tym roku zatrzymał 44 osoby, w tym 16 poszukiwanych, 7 sprawców pobicia, 5 sprawców rozboju, 4 sprawców uszkodzenia mienia. On i czworo innych funkcjonariuszy warszawskiej policji odebrało w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy, przy ul. Młynarskiej 43/45 nagrody pieniężne dla wyróżniających się w służbie.

- Dziękuję za wasze nieprzeciętne zaangażowanie - mówiła Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, która w imieniu prezydent Warszawy wręczyła wyróżnienia w obecności nadinsp. Mirosława Schosslera, komendanta stołecznego policji.

Nagrody ze środków finansowych m.st. Warszawy otrzymali także: mł. insp. Piotr Kłys, komendant Komisariatu Rzecznego Policji za koordynację działań oraz zaangażowanie i współpracę z organizatorami akcji wydobywania XVII-wiecznych zabytków z dna Wisły; podkom. Anna Chądzyńska-Wnęk, policjantka z Zespołu do walki z przestępczością przeciwko mieniu Wydziału Kryminalnego KRP za m.in. doprowadzenie do przedstawienia sześciu zarzutów podejrzanemu oraz postawienia zarzutów w sprawie wcześniej umorzonej a dotyczącej kradzieży w lokalu gastronomicznym, asp. Maciej Kościesza, za wspólne z podległymi mu policjantami zatrzymanie w tym roku blisko 300 sprawców przestępstw i osób poszukiwanych oraz zabezpieczanie najbardziej niebezpiecznych zdarzeń, takich jak podłożenie ładunku wybuchowego, zabezpieczenie miejsca katastrof, negocjacje z niedoszłymi samobójcami oraz kom. Dariusz Kozicki, funkcjonariusz Zespołu operacji policyjnych Wydziału Organizacji Służby KRP, za m.in. zabezpieczanie 41 imprez masowych w tym 27 sportowych (mecze reprezentacji  Polski, mecze ligowe i rozgrywki podczas Euro 2012).

W 2012 r. warszawska policja otrzymała dofinansowanie od Miasta st. Warszawy w wysokości blisko 7,3 mln zł, z czego 700 tys. zł przeznaczono na nagrody dla wyróżniających się policjantów. Nagrody zostały wręczone już w maju oraz lipcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama