Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żeby jezdnia była czarna

Trzy godziny trwała pierwsza grudniowa akcja Zarządu Oczyszczania Miasta po nocnych opadach śniegu. Wzięło w niej udział 170 pługoposypywarek.

Każdego sezonu zimowego Zarząd Oczyszczania Miasta utrzymuje drogi o kategorii ulic krajowych, wojewódzkich, powiatowych oraz te gminne, którymi kursuje komunikacja miejska, czyli ok. 40 proc. warszawskich dróg.


- Obiecujemy rzetelną pracę, ale nie cuda w postaci idealnie przejezdnych dróg podczas opadów śniegu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wysłanie na ulice 170 pługosolarek, jeżdżących przy akcji posypywania z maksymalną prędkością 30 km/h, powoduje dalsze spowolnienie ruchu. I dlatego apelujemy do użytkowników stołecznych dróg o współpracę ze służbami oczyszczania miasta: ułatwiajcie przejazd pługom i solarkom, nie wyprzedzajcie pracującego sprzętu, umożliwiając mu tym samym skuteczne zadziałanie – apeluje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Sezon zimowy obowiązuje służby oczyszczania miasta od 15 października 2012 do 14 kwietnia 2013. Jednak działania podejmowane są w zależności od warunków atmosferycznych. Do dyspozycji miasta pozostaje 170 pługoposypywarek i 320 pługów. Do likwidacji śliskości zimowej stosuje się zimą w Warszawie chlorek sodu zwilżany w trakcie posypywania solanką o stężeniu 20%. Jest to jeden z szybciej działających na śnieg i lód preparatów. Dodatkowo dzięki zwilżaniu chlorku solanką ilość wysypywanej soli zmniejsza się o około 25%. Powyższa technologia zobowiązuje wykonawców do posypywania 90% rzeczywistej szerokości nawierzchni jezdni, tak aby sól nie zasypywała chodników, po rozpuszczeniu spływała do kanalizacji i nie odkładała się na trawnikach.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama