Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wirtualny lek na realne problemy

Chodnik do remontu, projekcja filmu, demonstracja „za” lub „przeciwko”... Powstaje społecznościowy portal, w którym mieszkańcy Warszawy dzielić się będą tym, czym żyją.

Do tej pory nie było w sieci miejsca, które zbierałoby takie informacje w jednym miejscu, w dodatku czytelnie naniesione na mapę Warszawy. Akcjamiasto.pl ma być platformą wspomagającą społeczności obywatelskie przy rozwiązywaniu problemów. – Trudno jest samodzielnie brać na siebie rozwiązywanie problemów ze względu na brak czasu czy potrzebnej wiedzy. Znacznie realniejsze staje się zrobienie czegoś w dobrze zorganizowanej grupie – tłumaczy Czesław Bielecki, działacz opozycji w PRL, architekt i polityk, który w 2010 r. startował z poparciem PiS w wyborach na prezydenta Warszawy.

Serwis ma ułatwiać komunikację między ludźmi, którym zależy na naprawieniu otaczającej ich rzeczywistości. Aby z niego korzystać, trzeba się zarejestrować. Użytkownicy witryny www.akcjamiasto.pl mogą opisywać problemy, które czekają w mieście na rozwiązanie, albo informować innych użytkowników o ciekawych projektach i spotkaniach, zaznaczając jednocześnie na mapie Warszawy lokalizację wydarzenia. – Chcemy zachęcać obywateli, by brali sprawy w swoje ręce. Wszyscy mamy prawo do miasta: niepełnosprawni, dzieci, seniorzy. Mała zmiana może być początkiem dużej. Musimy tylko forsować swoje inicjatywy, wymagać od samorządu właściwego działania. Demonstrować „za” i „przeciw” – zachęca inicjator projektu, Czesław Bielecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama