Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dżem, olej i pusty talerz

Mąka, cukier, ryż czy makaron. Zakupioną w marketach żywność można ofiarować najbardziej potrzebującym. Na Mazowszu po raz 15. odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności.

Specjalnie oznakowane kosze staną w 31 stołecznych supermarketach oraz w ponad 200 sklepach na Mazowszu. To do nich będzie można wrzucać produkty spożywcze tj. cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe czy słodycze. Świąteczna Zbiórka Żywności potrwa od 7 do 9 grudnia.

- Ofiarowana żywność trafi do 200 organizacji pozarządowych z którymi współpracujemy tj. jadłodajnie, domy samotnej matki. W sumie pomoc dostanie 56 tys. osób – mówi Agnieszka Kędzierawska z działu prasowego Banku Żywności, organizatora akcji. I dodaje: - W ubiegłym roku mieszkańcy Mazowsza ofiarowali żywność ważącą ponad 120 ton, to rekordowy wynik - mówi Kędzierawska.

Do włączenia się w Świąteczną Zbiórkę Żywności zachęcał podczas konferencji prasowej Jacek Kozłowski, wojewoda Mazowiecki. – To stary polski zwyczaj, by przy wigilijnym stole zostawić jedno wolne miejsce, przypomina ono nam, że święta to czas dobroczynności. Biorąc udział w takich przedsięwzięciach kultywujemy tę dawną piękną tradycję – powiedział.

Akcję można wesprzeć poprzez stronę internetową www.bankizywnosci.pl (do 23 grudnia) oraz wysyłając SMS o treści "POMAGAM" na numer 73 365 (do 31 grudnia).

Zbiórka to akcja ogólnopolska i w najbliższy weekend żywność będzie zbierana w sklepach w całej Polsce. W stolicy i okolicach zbiórkę prowadzi Bank Żywności SOS w Warszawie. W województwie mazowieckim zbiórkę organizują też Banki Żywności w Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ciechanowie. W ogólnopolskiej akcji udział biorą 32 banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności.

Lista sklepów, w których organizowana jest zbiórka dostępna jest na www.bzsos.pl oraz www.bankizywnosci.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama