Nowy numer 48/2020 Archiwum

Prymas Glemp czuje się dobrze

Portale internetowe podały informację, że kard. Józef Glemp w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na szczęście, nie jest to prawdą.

Kilka portali informacyjnych podało informację, że arcybiskup senior archidiecezji warszawskiej Józef Glemp przebywa w jednym z warszawskich szpitali. I że stan jego zdrowia jest bardzo poważny. Według portali, 82-letni arcybiskup miał nawet "nie chodzić o własnych siłach". Rzecznik kurii archidiecezji warszawskiej, ks. Rafał Markowski, dementuje informację:

- Rozmawiałem z kapelanem księdza arcybiskupa  i mogę zapewnić, że na szczęście stan zdrowia arcybiskupa seniora jest dobry. Nie wiem, skąd pochodzi nieprawdziwa informacja, nie mam pojęcia dlaczego bez sprawdzenia u źródeł, informacja obiegła media - mówi ks. Markowski. - Owszem, ks. prymas przebywał na badaniach w szpitalu. Ale były to badania rutynowe! I nie wymagały hospitalizacji. Obecnie ks. prymas Józef Glemp przebywa w swoim domu. 

Arcybiskupowi seniorowi życzymy jeszcze więcej zdrowia. A kolegom dziennikarzom od niesprawdzonych newsów - więcej wytrwałości w pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama