Nowy numer 42/2018 Archiwum

Prymas Glemp czuje się dobrze

Portale internetowe podały informację, że kard. Józef Glemp w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na szczęście, nie jest to prawdą.

Kilka portali informacyjnych podało informację, że arcybiskup senior archidiecezji warszawskiej Józef Glemp przebywa w jednym z warszawskich szpitali. I że stan jego zdrowia jest bardzo poważny. Według portali, 82-letni arcybiskup miał nawet "nie chodzić o własnych siłach". Rzecznik kurii archidiecezji warszawskiej, ks. Rafał Markowski, dementuje informację:

- Rozmawiałem z kapelanem księdza arcybiskupa  i mogę zapewnić, że na szczęście stan zdrowia arcybiskupa seniora jest dobry. Nie wiem, skąd pochodzi nieprawdziwa informacja, nie mam pojęcia dlaczego bez sprawdzenia u źródeł, informacja obiegła media - mówi ks. Markowski. - Owszem, ks. prymas przebywał na badaniach w szpitalu. Ale były to badania rutynowe! I nie wymagały hospitalizacji. Obecnie ks. prymas Józef Glemp przebywa w swoim domu. 

Arcybiskupowi seniorowi życzymy jeszcze więcej zdrowia. A kolegom dziennikarzom od niesprawdzonych newsów - więcej wytrwałości w pracy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mmm
  04.12.2012 19:59
  na całym swiecie , oczywiście tym logicznym czyli wyłączając Polskę,stan zdrowia osób oficjalnych- monarcha,prezydent,premier, ale też osób oficjalnych z kręgu religii jak prymas czy metropolity jest sprawa publiczną o której się mówi i publikuje komunikaty oficjalne.Zapewnienia sekretarza Glempa o dobrym stanie zdrowia swojego pryncypała to durnoty.Można się domyślać jaki jest stan zdrowia 82-letniego męzczyzny z rozpoznanym rakiem płuca po wycieciu jego znacznej częsci i obciazonego innymi schorzeniami.
  doceń 0
 • KM
  05.12.2012 09:37
  Rzeczywiście tytuł kardynalski jest honorowym. Kard. Glemp był arcybiskupem warszawskim, kiedy objął archidiecezję warszawską. I w momencie kreacji kardynalskiej nie został kardynałem warszawskim. Dlatego dzisiaj, jako emeryt jest warszawskim arcybiskupem seniorem i nazywanie go w ten sposób nie jest w żadnym wypadku deprecjonowaniem jego zasług i tytułów.
  doceń 1
 • czytelnik
  07.12.2012 11:47
  Dobrze się czuje?!Przy raku płuc?
  Jednak lepiej niż donosiły media.
  Śpieszmy z modlitwą w intencji ks.kardynała Glempa.
  doceń 0
 • UhAlygqVjk
  13.05.2013 08:51
  Four score and seven minutes ago, I read a sweet article. Lol thnkas
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy