Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spór o wartości

Dlaczego Kościół sprzeciwia się in vitro? Dlaczego nie zezwala na aborcję dzieci poczętych nawet w wyniku gwałtu? Czy posłowie powinni głosować zgodnie z sumieniem czy zachować neutralność światopoglądową? Czy Nergal to artysta czy bluźnierca?

Na wszystkie pytania będzie można usłyszeć odpowiedzi 11 grudnia o godz. 19 w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3, podczas kolejnego spotkania dla młodych z cyklu "OTWÓRZmy OCZY". Jego gościem będzie dr Tomasz P. Terlikowski - doktor filozofii, redaktor naczelny portalu Fronda.pl i autor wielu książek. W kręgu rozważań znajdą się kwestie związane z wyzwaniami, przed którymi stoją obecnie młodzi ludzie: wiara a Kościół, aborcja, in vitro, religia a państwo czy stosunek katolika do pieniędzy i bogactwa.


To już trzecie tegoroczne spotkanie z cyklu "OTWÓRZmy OCZY". Poprzednimi gośćmi warszawsko-praskiej młodzieży byli redaktor Jacek Karnowski i profesor Robert Gwiazdowski. Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 19 w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3.

Pomysł cyklu spotkań "OTWÓRZmy OCZY" narodził się jesienią 2011 r. w gronie młodzieży diecezji warszawsko-praskiej, która dostrzegała potrzebę pogłębiania wiedzy oraz uwrażliwiania młodych ludzi na problemy dotykające współczesną Polskę.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama