Nowy numer 48/2020 Archiwum

Adwentowy dzień skupienia ze św. Faustyną

W Ostrówku ruszają comiesięczne dni skupienia. W Roku Wiary będzie można je przeżyć pod hasłem: „Św. Faustyna - świadek wiary”. Pierwsze odbędzie się w Adwencie, 8 grudnia.

Modrzewiowy dom, w którym przez rok pracowała Helena Kowalska, zarabiając na zakonne wiano, pachnie świętością. I zwyczajnością prac, jakich jako pomoc domowa się podejmowała - szorowanie drewnianych podłóg, opieka nad dziećmi, pomoc w kuchni. Świadkowie jej życia mówią, że jej prosta praca, którą wykonywała w Ostrówku u państwa Lipszyców, jak i później w zakonie była przeniknięta modlitwą.

W Roku Wiary św. Faustynę będzie można poznać bliżej. Co miesiąc siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, opiekujące się „Domem św. Faustyny” pod hasłem „Św. Faustyna - świadek wiary”, będą organizowały dni skupienia. Pierwsze dobędzie się w Adwencie, 8 grudnia.

- Warto przyglądać się świętym, bo oni pokazali jak kroczyć za Jezusem. Siostra Faustyna jest wyjątkową świętą, bo jej słabość zderzyła się z ogromem żądań, jakie postawił przed nią Bóg. Ona potrafiła współpracować z Bożą łaską – zachęca do uczestnictwa wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia s. Dominika Steć ZSJM.

Adwentowy dzień skupienia ze św. Faustyną   Dni skupienia będą się odbywać w Ostrówku, gdzie u państwa Lipszyców przez rok pracowała s. Faustyna Agata Ślusarczyk Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 zwiedzaniem Domu św. Faustyny, w południe odśpiewane zostaną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie wysłuchać będzie można konferencji „Maryjne «Fiat» w życiu i posłannictwie św. Faustyny”. – Maryjność w życiu s. Faustyny mocno jest zaakcentowana. Jej pierwsze słowa po przyjeździe do Warszawy skierowane były właśnie do Bożej Rodzicielki: Maryjo, prowadź. Ona szła za Jezusem, ale w towarzystwie Matki Bożej – wyjaśnia s. Dominika.

W programie przewidziany jest także posiłek, adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź Msza św. oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Spotkanie poprowadzi ks. Mieczysław Jerzak.

Chęć udziału w dniu skupienia należy zgłosić telefonicznie – 29 777 04 92 lub mailowo info@domfaustyny.eu. Osobom, które chcą przyjechać na dłużej, organizatorzy oferują możliwość noclegu (ilość miejsc ograniczona). Następne spotkanie planowane jest w styczniu. Szczegóły na www.domfaustyny.pl

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama