Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bądźcie blisko ludzi

Nowi dziekani w nowych granicach dekanatu mają być jeszcze bliżej problemów parafii, kapłanów i wiernych.

Kard. Kazimierz Nycz wręczył dekrety nominacyjne 75 nowym dziekanom, ich zastępcom, ojcom duchownym i animatorom duszpasterstwa w nowych, zmienionych z początkiem grudnia granicach dekanatów. Metropolita warszawski zdecydował o likwidacji trzech stołecznych dekanatów. Tyma samym ich liczba w mieście zmniejszyła się o trzy.

Nowomianowanych dziekanów kard. Kazimierz Nycz prosił, żeby byli jak najbliżej problemów księży i parafii, zwłaszcza tych najmniejszych. Żeby pomagali ożywiać duszpasterstwo i dbali o kapłańską więź z tymi duszpasterzami, którzy potrzebują pomocy. Wśród najważniejszych funkcji, wymienił również animowanie w parafiach życia ruchów i wspólnot, działalności Caritas oraz duszpasterstwa studentów i rodzin.

W trakcie kongregacji dziekanów kapłani wypełnili także ankietę, która ma pomóc wskazać metropolicie warszawskiemu księży ze stopniami naukowymi, najlepiej nadających się do pełnienia ważnych funkcji diecezjalnych. Kard. Nycz zapowiedział, że będzie się tymi wskazówkami kierował także przedstawiając Ojcu Świętemu przez ręce nuncjusza apostolskiego w Polsce kandydatury księży do funkcji biskupa. W czerwcu przyszłego roku wiek emerytalny osiągnie bp Marian Duś.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama