Nowy numer 42/2018 Archiwum

Bądźcie blisko ludzi

Nowi dziekani w nowych granicach dekanatu mają być jeszcze bliżej problemów parafii, kapłanów i wiernych.

Kard. Kazimierz Nycz wręczył dekrety nominacyjne 75 nowym dziekanom, ich zastępcom, ojcom duchownym i animatorom duszpasterstwa w nowych, zmienionych z początkiem grudnia granicach dekanatów. Metropolita warszawski zdecydował o likwidacji trzech stołecznych dekanatów. Tyma samym ich liczba w mieście zmniejszyła się o trzy.

Nowomianowanych dziekanów kard. Kazimierz Nycz prosił, żeby byli jak najbliżej problemów księży i parafii, zwłaszcza tych najmniejszych. Żeby pomagali ożywiać duszpasterstwo i dbali o kapłańską więź z tymi duszpasterzami, którzy potrzebują pomocy. Wśród najważniejszych funkcji, wymienił również animowanie w parafiach życia ruchów i wspólnot, działalności Caritas oraz duszpasterstwa studentów i rodzin.

W trakcie kongregacji dziekanów kapłani wypełnili także ankietę, która ma pomóc wskazać metropolicie warszawskiemu księży ze stopniami naukowymi, najlepiej nadających się do pełnienia ważnych funkcji diecezjalnych. Kard. Nycz zapowiedział, że będzie się tymi wskazówkami kierował także przedstawiając Ojcu Świętemu przez ręce nuncjusza apostolskiego w Polsce kandydatury księży do funkcji biskupa. W czerwcu przyszłego roku wiek emerytalny osiągnie bp Marian Duś.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy