Nowy numer 42/2018 Archiwum

Mieszkania komunalne pilnie strzeżone

Nowoczesne osiedle, ozdobne lampy i równo przystrzyżone trawniki. 111 mieszkań komunalnych oddano w dzielnicy Włochy.

Strzeżone osiedle przy ul. Naukowej: nowoczesne bloki, alejki, ozdobne lampy, mini-plac zabaw. To najnowsza inwestycja mieszkaniowa dzielnicy Włochy. I jak do tej pory najdroższa - warta 24,5 mln zł.

W dwóch budynkach w sumie będzie mogło zamieszkać 111 rodzin z 360 oczekujących na przydział mieszkania komunalnego. Do dyspozycji będą mieli 112  podziemne garaże, 12 miejsc parkingowych. 4 lokale będą pełniły funkcję użytkową.

- Nie każdy ma zdolność kredytową. Takie osoby znajdują się w każdym mieście i trzeba im pomóc – mówiła podczas symbolicznego przekazania klucza Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. 

Władze stolicy realizują Program Budownictwa Komunalnego na lata 2008-2012, w ramach którego chce oddać do użytku 2627 nowych mieszkań. W listopadzie nowe budynki przekazano na Pradze-Północ (75 mieszkań) i Żoliborzu (123 mieszkania oraz 1 mieszkanie treningowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo).

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy