Nowy numer 49/2020 Archiwum

Biskup Marek jak Mikołaj

Z okazji imienin św. Mikołaja, za pośrednictwem praskiej Caritas i sieci Biedronka, niecierpliwie wyczekiwane prezenty otrzymało 600 dzieci z niezamożnych rodzin. W rolę świętego biskupa z Miry wcielił się biskup z Pragi - Marek Solarczyk.

Spotkanie z ukochanym świętym po raz kolejny odbyło się w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej.

Uczestniczyły w nim dzieci objęte opieką przez świetlice Caritas oraz najbardziej potrzebujący uczniowie wytypowani ze szkół, w których zostały założone Szkolne Koła Caritas.

Spotkanie poprowadził z rozmachem Karol Kołbyk, pedagog ulicy w jednej ze świetlic Caritas. Poza wspólną zabawą i rozgrywkami (ping-pong grupowy – 300 osób na 300 osób!) były również występy artystyczne.

Prawdziwą historię św. Mikołaja przedstawili uczniowie z SKC przy Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. Dzieci i młodzież z Klubu Alternatywnego Caritas DWP zaśpiewały serię kolęd w pięknej i nowoczesnej aranżacji, rozgrzewając i włączając do wspólnego śpiewu przybyłych uczniów. Nie zapomniano też o darczyńcach, którzy ufundowali słodkie prezenty dla najmłodszych.

Po wspaniałej zabawie biskup, odziany w szaty św. Mikołaja, zaprosił dzieci do wspólnej modlitwy oraz udzielił wszystkim zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

Kulminacyjnym momentem spotkania było oczywiście rozdawanie paczek pełnych łakoci, którymi bp Marek vel Mikołaj, wraz z ciepłym słowem i pokrzepiającym uśmiechem, obdarował wszystkie dzieci.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama