Nowy numer 3/2019 Archiwum

Po roratach - na śniadanko

Gorące kakao, rogaliki, kanapki... Czekają na tych, którzy mroźnym świtem z lampionami maszerują do kościoła. Coraz więcej parafii po roratach zaprasza na wspólne śniadanie.

W wielu parafiach tworzy się nowa, miła tradycja. Już nie tylko studenci z kościoła akademickiego św. Anny po Mszy św. roratniej o godz. 7, spotykają się na wspólnym śniadaniu. Wiele parafii idzie ich śladem i mroźnym, grudniowym świtem, po Eucharystii zaprasza na poczęstunek. Parafie Matki Bożej Królowej Polski w Aninie oraz Opatrzności Bożej w Wilanowie po roratach częstują najmłodszych szklanką gorącego kakao. Parafia Opatrzności Bożej na Rakowcu zaprasza rankiem dzieci na śniadanie, a rodziców - na gorącą kawę. Poczęstunek dla młodszych uczestników rorat przygotowywany jest też w parafiach Wniebowstąpienia Pańskiego na Stokłosach i św. Andrzeja Boboli na Mokotowie. Parafia Matki Bożej Dobrej Rady, przy ul. Szafirowej w Miedzeszynie częstuje uczestników rorat bułeczkami i ciepłym kakao, a w soboty po porannej Mszy św. przygotowuje dla nich śniadanie i zajęcia teatralne.

W parafii NMP Matki Zbawiciela, przy ul. Olimpijskiej w Warszawie roraty o 7 rano odprawiane są dla dorosłych. Przygotowano na nie specjalne rozważania o "Credo". Codzienne nauki są omawiane i podsumowywane podczas wspólnego śniadania po Mszy św. roratniej w sobotę. Dzieci mają swoje roraty od poniedziałku do piątku o 18.30.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy