Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zmarł ks. prof. Jerzy Bajda

Od 1997 r. był kierownikiem Katedry Teologii Moralnej Małżeństwa i Rodziny w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW. Był także członkiem Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II i redakcji Kwartalnika „Ethos" KUL. Zmarł w Tarnowie.

Zmarł ks. prof. dr hab. Jerzy Bajda, teolog, moralista i publicysta. Urodzony 11 maja 1928 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1954 r. W 1980 r. obronił pracę habilitacyjną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie pt. "Powołanie chrześcijańskie jako zasada teologii moralnej". W pracy naukowej fascynowały go biblijne podstawy powołania chrześcijańskiego i problematyka teologiczno-moralna małżeństwa i rodziny, czemu poświęcił liczne i cenne publikacje. Od 1997 r. był kierownikiem Katedry Teologii Moralnej Małżeństwa i Rodziny w Instytucie Studiów nad Rodziną UKSW. Był także członkiem Rady Naukowej Instytutu Jana Pawła II i redakcji Kwartalnika „Ethos" Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zmarł 10 grudnia w Domu św. Józefa w Tarnowie. Zgodnie z życzeniem wyrażonym w testamencie, pogrzeb księdza Jerzego Bajdy odbędzie się Bochni. Msza święta pogrzebowa, pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, odprawiona zostanie w Bazylice Mniejszej w Bochni w piątek (14 grudnia) o godz. 13. Ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy