Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowe karetki dla Warszawy

Warszawski oddział „Meditransu” został wzmocniony siedmioma nowymi karetkami. Specjalistyczne ambulanse trafią do sześciu jednostek na Woli, Mokotowie, Ochocie, Ursynowie i Bemowie.

– Warszawski "Meditrans" rozwija się i unowocześnia swoją flotę. Z roku na rok stacja kupuje nowe, specjalistyczne ambulanse. W ubiegłym roku było ich 10, w tym – 7. Dzięki temu każdy z nas może czuć się bezpieczniej – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Oprócz marszałka w uroczystości ich przekazania wzięli udział Michał Borkowski – pełnomocnik wojewody ds. ratownictwa medycznego i Ewa Łagońska – dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Nowe ambulanse to specjalistycznie wyposażone pojazdy marki Mercedes Benz. Zostały zakupione ze środków własnych Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ. Koszt jednej karetki to ok. 500 tys. zł. Dwa nowe pojazdy ratunkowe trafią do oddziału przy ul. Kasprzaka 17 na Woli, natomiast po jednym dostaną oddziały: przy ul. Puławskiej 120 na Wierzbnie, przy ul. Woronicza 19 na Ksawerowie, przy ul. Joteyki 9 na Ochocie, przy ul. Jastrzębowskiego 22 na Ursynowie oraz przy ul. Kartezjusza 2 na Bemowie.

„Meditrans” stara się o odnowienie floty i o to, by w przyszłości wszystkie jej wozy miały najwyżej dwa lata.  Dostosowuje się do spełniania wymogów technicznych (standard obowiązujący samochody bazowe i wyposażenie) i dba o to, by móc zapewnić całodobową gotowość zespołów ratownictwa medycznego. Kolejną ważną inwestycją jest trwająca właśnie przebudowa Oddziału Kardiologicznego przy ul. Poznańskiej. Starania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie zostały ostatnio docenione. Organizatorzy tegorocznej edycji konkursu Perły Medycyny przyznali pogotowiu nagrodę specjalną właśnie za „dynamiczny rozwój, działania projakościowe oraz za świadczenie usług medycznych ratujących życie i zdrowie ludzkie na najwyższym poziomie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama