Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przedsmak świąt

Jak co roku będzie wigilijna kapusta, wspólne śpiewanie kolęd i spotkanie ze świętym Mikołajem. Oczywiście na pl. Teatralnym.

Już po raz dziewiąty prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprasza warszawiaków na plenerowe warszawskie spotkanie wigilijne. Odbędzie się 16 grudnia w godz. 11-15 na pl. Teatralnym. Jak w poprzednich latach na placu stanie świąteczna scena, a na niej będzie można zobaczyć występy i wspólnie artystami pośpiewać popularne kolędy. Specjalny program przygotowano dla najmłodszych uczestników spotkań. Na nich będzie też czekał Święty Mikołaj. Pod specjalnymi namiotami serwowane będą wigilijny barszcz, kapusta, pierogi i inne świąteczne przysmaki. Jak co roku życzenia warszawiakom złoży prezydent miasta.

W 2004 roku, zgodnie z życzeniem prezydenta m. st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wraz z władzami miejskimi zorganizowało I Warszawskie Spotkania Wigilijne. Impreza zapoczątkowała tradycję Spotkań Wigilijnych z mieszkańcami Warszawy na pl. Teatralnym, w czasie których wszyscy obecni mogą podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Od tej pory bractwo jest współorganizatorem imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama