Nowy numer 3/2019 Archiwum

Przedsmak świąt

Jak co roku będzie wigilijna kapusta, wspólne śpiewanie kolęd i spotkanie ze świętym Mikołajem. Oczywiście na pl. Teatralnym.

Już po raz dziewiąty prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprasza warszawiaków na plenerowe warszawskie spotkanie wigilijne. Odbędzie się 16 grudnia w godz. 11-15 na pl. Teatralnym. Jak w poprzednich latach na placu stanie świąteczna scena, a na niej będzie można zobaczyć występy i wspólnie artystami pośpiewać popularne kolędy. Specjalny program przygotowano dla najmłodszych uczestników spotkań. Na nich będzie też czekał Święty Mikołaj. Pod specjalnymi namiotami serwowane będą wigilijny barszcz, kapusta, pierogi i inne świąteczne przysmaki. Jak co roku życzenia warszawiakom złoży prezydent miasta.

W 2004 roku, zgodnie z życzeniem prezydenta m. st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego, Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wraz z władzami miejskimi zorganizowało I Warszawskie Spotkania Wigilijne. Impreza zapoczątkowała tradycję Spotkań Wigilijnych z mieszkańcami Warszawy na pl. Teatralnym, w czasie których wszyscy obecni mogą podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Od tej pory bractwo jest współorganizatorem imprezy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy