Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wigilia rajców

Radni Warszawy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Miejscy radni przerwali toczące się od rana obrady i wraz z zaproszonymi honorowymi obywatelami Warszawy oraz innymi gośćmi złożyli sobie świąteczne życzenia, dzielili się opłatkiem i kosztowali wigilijnych potraw. – Dzielmy się sobą z innymi i pamiętajmy, że każde dobro, którego doświadczamy od innych, powinniśmy oddać, że każde dobro przez nas wyświadczone na pewno do nas wróci – mówiła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Wszystko, co robimy w okolicach Bożego Narodzenia, ma swój początek w wydarzeniu, które dokonało się dwa tysiące lat temu w Betlejem – przypomniał kard. Kazimierz Nycz. – Życzę, by te święta były spokojne i błogosławione,aby nowy rok był bezpieczny i żebyście państwo byli pełni satysfakcji z tego, co robicie dla mieszkańców tego wielkiego miasta. Niech Wam Pan Bóg we wszystkim błogosławi.

Podobne życzenia członkom Rady Miasta złożyli duchowni Kościoła prawosławnego i ewangelickiego.

– Stół, zwłaszcza ten wigilijny, jest miejscem, które łączy, a za chwilę będziemy się przy nim dzielić opłatkiem. Ktoś kiedyś zauważył, że jeżeli podchodzimy do innych z darem chleba, białym opłatkiem, to nawet nic mówić nie trzeba, bo to znaczy, że serce jest otwarte i miłość bardzo widoczna – podkreślał ks. prałat Bogdan Bartołd, który od września jest nowym duszpasterzem stołecznych rajców.

Dla radnych kolędy zaśpiewały dzieci z Domu Dziecka nr 5 w Wawrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama