Nowy numer 42/2018 Archiwum

To był marsz ostrzeżenia

– Marsz Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że o historii chcemy i musimy pamiętać. Także ludzie młodzi – mówi Andrzej Melak, działacz społeczny i radny Warszawy.

– Marsz ulicami Warszawy przypomniał tragiczne wydarzenia sprzed 31 lat i upamiętnił ich ofiary. A byli nimi ci, których pozbawiono życia, ale też ci, których spacyfikowano, którym na lata odebrano prawo do godnego życia, których wyrzucono z pracy – mówi Andrzej Melak.

– Wiele późniejszych pokoleń wychowało się na zakłamanej historii. Skutki moralne stanu wojennego odczuwamy do dziś. Pamiętajmy, że historia lubi się powtarzać. Ograniczanie swobód obywatelskich, które teraz obserwujemy, powinno dać nam do myślenia. Szczególnie młodemu pokoleniu. Stąd ten marsz w rocznicę 13 grudnia – jako ostrzeżenie przed historią i przyszłością – powiedział nam radny Warszawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Miłosz
    14.12.2012 11:38
    pamiętajmy o kontroli wyborów , kto zainteresowany to zapraszamy www.uczciwewybory.pl
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy