Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zbierają żywność dla ubogich

W stołecznych marketach 14 i 15 grudnia po raz trzeci organizowana jest Ogólnopolska Zbiórka Żywości.

Podczas zbiórki do specjalnych koszy można wkładać artykuły o długim terminie ważności tj. cukier, mąka, makarony, dżemy, konserwy czy słodycze. Zebrane artykuły spożywcze trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, osób starszych i chorych, którymi opiekuje się Caritas.

Akcja zostanie przeprowadzona w ponad 1,2 tys. sklepach w całej Polsce. Ich adresy można znaleźć na stronie www.caritas.pl. W archidiecezji warszawskiej w zbiórkę zaangażowało się kilkanaście supermarketów sieci Carrefour i Biedronka.

- Szczególnie w Roku Wiary, potrzebne są uczynki miłosierdzia, pamiętajmy więc o ubogich w naszych parafiach – zaapelował ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy