Nowy numer 3/2019 Archiwum

Manufaktura dobra

Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie od 20 lat pomaga uboższym mieszkańcom Józefowa. Prowadzi też dwie świetlice dla dzieci i młodzieży, do których każdy może przyjść. Na swoją działalność zbiera fundusze m.in organizując kiermasze ozdób świątecznych.

To już piąty wieczór. W piwnicy jednego z członków Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie z Józefowa, praca wre. Klejenie łańcuchów, wycinanie aniołków z tektury. A przede wszystkim - ręczna produkcja setek świątecznych stroików. 

- Najpierw trzeba wziąć podstawkę. Do podstawki przymocować gałązki świerkowe. Potem doczepiamy świecę, dokładamy ozdoby, wszystko estetycznie sklejamy silikonem, i gotowe - mówi 10 - letnia Anielka, która wraz z siostrą Gabrysią, i mamą, własnoręcznie przygotowywały w tym roku pewnie ze sto stroików. 

- Anielka ostatnio nawet na Roraty ostatnio zaspała, bo pracowałyśmy do późna - śmieje się jej mama. - Ale warto, bo za sprzedane stroiki, wiele uboższych rodzin, i dzieci, otrzyma świąteczne paczki. 

- W ubiegłym roku przygotowaliśmy 150 paczek świątecznych, a każda paczka była warta ponad 100 zł - tłumaczy prezes józefowskiego Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie, Jarosław Grudziński. - Trudno mi powiedzieć, ile takich paczek rozdaliśmy przez ostatnich 20 lat. Ale to już taka nasza, józefowska tradycja: chcemy się dzielić z potrzebującymi tym, co mamy. Taka manufaktura dobra.

W przygotowywaniu kiermaszu świątecznego, podczas którego stowarzyszenie sprzedaje ozdoby, pomagają też okoliczne szkoły, przedszkola, ośrodki wychowawcze. 

- To cieszy, że tak wiele osób rozumie ideę bezinteresownego pomagania - mówi pan Jarek. - A jeszcze bardziej jesteśmy dumni,  że mali mieszkańcy naszego miasta - również chcą pomagać. I pomagają najlepiej jak potrafią: piekąc smaczne pierniczki, robiąc bombki, kartki świąteczne i inne ozdoby. 

Wszystkie ozdoby, które zostaną przygotowane przez stowarzyszenie i mieszkańców Józefowa, będzie można kupić na kiermaszu świątecznym, który odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia na terenie parafii Matki Bożej Częstochowskiej - przy ul. Piotra Skargi 24, w Józefowie. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy