Nowy numer 48/2020 Archiwum

Powstaje TV Grodzisk

W powiecie grodziskim powstaje telewizja obywatelska. Jej autorami będą sami mieszkańcy.

W powiecie grodziskim powstaje lokalna telewizja internetowa. Będzie opowiadać o życiu mieszkańców oczami ich samych.  Bo to oni będą nagrywać i oglądać materiały filmowe poświęcone najbliższej okolicy. Najpierw jednak Stowarzyszenie „Europa i My” wspólnie z partnerami zorganizuje warsztaty filmowe, które rozpoczną się już w styczniu.  Na projekt pt. „TVoja okolica – poznaj ją” stowarzyszenie dostało dofinansowanie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW. Zaangażowało się już w niego kilkanaście instytucji z powiatu grodziskiego (wśród nich znalazły się m.in. Starostwo Powiatowe, Biblioteka Publiczna oraz  lokalne organizacje pozarządowe). Lokalna telewizja ma łączyć mieszkańców, zainteresować najbliższą okolicą i jej problemami oraz zachęcić do wspólnego ich rozwiązywania.

– Chcemy, aby telewizja stała się źródłem informacji o okolicy – mówi Daniel Prędkopowicz, pomysłodawca i koordynator projektu. – Dzięki formule także minilokalnej kroniki będziemy pokazywać miejscowości i zwykłych ludzi żyjących w powiecie grodziskim, ich rozmowy, pasje, życie tu i teraz.

Realizacja i rozwój projektu zależy od samych mieszkańców, dlatego Stowarzyszenie „Europa i My" wspólnie z partnerami zachęca wszystkich, którzy chcą włączyć się w tworzenie lokalnej telewizji, mają już pierwsze kroki z kamerą za sobą i choć minimalne doświadczenie w montażu lub posiadają warsztat dziennikarski, żeby zgłaszali się do organizatorów. Na chętnych czekają darmowe szkolenia dotyczące produkcji reportażu, pracy operatora oraz dźwiękowca. Uczestnicy projektu nauczą się, jak przeprowadzić profesjonalny wywiad przed kamerą oraz przygotować ciekawą relację wydarzenia. Na chętnych czekają także warsztaty montażowe.

Zgłoszenia do udziału w pracach zespołu w grodziskiej telewizji obywatelskiej można nadsyłać do 28 grudnia pod adresem: telewizja@grodzisk-ngo.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama