Nowy numer 48/2020 Archiwum

Za darmo na Maltańczyków

Taka gratka już się nie powtórzy. Do 13 stycznia można bezpłatnie zwiedzić wystawę "Wokół Maltańskiego Krzyża".

Od 18 grudnia do 13 stycznia bezpłatnie można obejrzeć unikatową wystawę, zorganizowaną przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy wspólnie z Zamkiem Królewskim. Wystawa „Wokół Maltańskiego Krzyża” poświęcona jest dziejom jednego z najstarszych zakonów rycerskich i jednej z najbardziej prestiżowych organizacji europejskich – Zakonu Maltańskiego. Silnie zaakcentowane zostały związki Zakonu z Polską i Warszawą. Przedstawiono m. in. wizyty wielkich mistrzów, konwenty i zjazdy polskich kawalerów maltańskich, a także działalność charytatywną. Jednym z centralnych punktów wystawy jest działalność Szpitala Maltańskiego w czasie okupacji i powstania warszawskiego.
Wystawa na Zamku Królewskim  prezentuje unikatowe obiekty pochodzące z kolekcji Palazzo Magistrale i Villa Magistrale w Rzymie oraz Muzeum Sztuk Pięknych, Biblioteki Narodowej i Pałacu Wielkiego Mistrza w La Valletcie na Malcie.

 Wystawę na Zamku Królewskim można zwiedzać od wtorku do soboty w godz. 10-16 oraz w niedziele w godz. 11-16. Ekspozycja jest również czynna 26 grudnia, w pozostałe świąteczne dni oraz w Sylwestra i Nowy Rok jest niedostępna.
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama