Nowy numer 48/2020 Archiwum

Budują przedszkole nowej generacji

Szkoła, przedszkole i żłobek w jednym. W Wilanowie powstaje nowoczesny kompleks oświatowy. 19 grudnia wmurowano kamień węgielny pod budowę jego pierwszego obiektu - przedszkola.

Jeszcze cztery lata temu chodzono tu na grzyby. Gdy miasto kupiło działkę mieszczącą się przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej, powstało tam boisko i plac zabaw dla dzieci, a 19 grudnia wmurowano kamień węgielny pod budowę przedszkola, które wraz ze szkołą i żłobkiem będzie tworzyć nowoczesny kompleks oświatowy.

Jak na razie na placu budowy sterczą druty zbrojeniowe, ale już niedługo powstanie tu dwukondygnacyjny budynek. Przedszkole wyposażone będzie w 2 sale rekreacyjne, 3 place zabaw dla różnych kategorii wiekowych i zimowy ogród, z którego będzie można korzystać przy niesprzyjającej pogodzie. Od 1 września 2014 roku rozpocznie tu edukację 250 dzieci.

- Wilanów jest dzielnicą, która bardzo dynamicznie się rozwija. W jego zachodniej części mieszka najwięcej młodych rodzin. Tu właśnie inwestycje oświatowe są najbardziej potrzebne. Ostatnia edukacyjna placówka powstała kilka lat temu przy ul. Sytej – powiedział Hubert Królak, przewodniczący rady dzielnicy Wilanów. Burmistrz dzielnicy dodał z kolei, że za 3-4 lata trzeba będzie pomyśleć o kolejnym tego typu obiekcie.

W skład kompleksu wejdzie także szkoła. Placówka pomieści 500 uczniów, będzie wyposażona pracownie multimedialne oraz kompleks hali sportowej, boiska i amfiteatru.  – To zupełnie inna generacji obiektów oświatowych. Właśnie kończymy zbierać dokumentację. Mam nadzieję, że w 2014 roku rozpocznie się budowa – mówił Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa. Mieszkańcy Wilanowa będą mięli do dyspozycji także i żłobek. Już teraz do jego budowy częściowo przygotowywana jest infrastruktura.

Nowopowstającą placówkę edukacyjną poświęcił ks. Paweł Gwiazda, proboszcz parafii Świątyni Opatrzności Bożej, z którą będzie sąsiadować obiekt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama