Nowy numer 3/2019 Archiwum

Modlin uziemiony

Nawet kilka miesięcy bez lądowań i startów dużych samolotów, czyli faktycznie bezruchu grozi Modlinowi. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął betonową część pasa startowego. Pasażerowie przekierowywani są na lotniska na Okęciu oraz w Łodzi.

"Decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego część betonowa drogi startowej Lotniska Warszawa/Modlin (ok. 1000m) zostaje zamknięta, w związku z czym lotnisko będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m. Samoloty komunikacyjne kodu C, takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą wykonywać operacji lotniczych na skróconej drodze startowej" - poinformowały władze Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa- Modlin.

Powodem decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego "było pojawienie się w ostatnich dniach złuszczeń na części betonowej drogi startowej". Decyzja została wydana w szczycie lotniczego ruchu, obsługiwanego przez dwa warszawskie lotniska: Modlin oraz Okęcie. Lotnisko poinformowało, że wykonawca modernizacji drogi startowej – firma ERBUD S.A. – zobowiązana będzie do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji oraz zostanie zobowiązana do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Naprawa drogi startowej na lotnisku w Modlinie rozpocznie się w poniedziałek - poinformował w niedzielę prezes modlińskiego portu lotniczego Piotr Okienczyc. Z tytułu zamknięcia pasa lotnisko notuje 150 tys. zł straty dziennie

Bieżące informacje o przekierunkowanych rejsach można znaleźć na stronie internetowej lotniska www.modlinairport.pl oraz pod numerami telefonów lotniskowej informacji:
22 346 43 60 lub 22 346 43 61.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy