Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Tu Bóg będzie mógł was inspirować"

Abp Henryk Hoser poświęcił kaplicę przy ul. Gersona. Od dwóch miesięcy działa tu wspólnota Domy Serca.

Przytulna kaplica mieści się na ostatnim piętrze budynku przy ul. Gersona. Dokąd na wzór francuskiej wspólnoty powstał tu pierwszy w Polsce Dom Serca, w kaplicy codziennie modlą się jego wolontariuszki - Asia, Hania, Marcelina i Angie.

Odmawiają Jutrznię, Różaniec, wieczorem także gromadzą się na wspólnej modlitwie. Do wspólnego przebywania z Bogiem zapraszają także okolicznych mieszkańców. Co tydzień organizują także otwarte spotkania dla mieszkańców.

22 grudnia kaplicę poświęcił abp Henryk Hoser. Przestrzegł, przed próbami „programowania Pana Boga” w życiu osobistym i wspólnotowym. – Życzę wam, by nowo poświęcona kaplica była dla wszystkich miejscem, gdzie Bóg będzie mógł inspirować do podejmowania nowych zadań – powiedział arcybiskup praski. I do umieszczonego w kaplicy tabernakulum włożył najświętszy sakrament.- Mamy już najważniejszego gospodarza pod swoim dachem. Ten dzień jest oficjalnym rozpoczęciem  naszej misji - mówi Asia, wolontariuszka.

"Tu Bóg będzie mógł was inspirować"   W kaplicy Domu Serca wolontariuszki powierzają Bogu troski ludzi, których spotykają na swojej drodze Agata Ślusarczyk Założona przez o. Thierrego de Roucy w 1990 roku we Francji Wspólnota Dom Serca posiada nietypowy charyzmat. – Niesiemy potrzebującym współczucie i pocieszenie przez zwykłą, przyjacielską obecność i pomoc na miarę naszych możliwości – wyjaśniają wolontariuszki. 

W uroczystości poświęcenia kaplicy wziął udział o. Clément Imbert,duszpasterz polskiej wspólnoty, siostry z francuskiego Zgromadzenia Soeur de la Charite de Never, którego siedziba mieści się w budynku, pierwsza polska wolontariuszka wspólnoty Domy Serca oraz goście.


Praski dom ma być m.in. także ośrodkiem formacyjnym i szkoleniowym dla przyszłych wolontariuszy. Weekedowe spotkania dla osób pragnących poświęcić kilka lub kilkanaście miesięcy swojego życia na rzecz ubogich i potrzebujących odbędą się 9-10 lutego i 9-10 marca 2013 r.

Więcej informacji na eu.heartshome.org lub domy.serca@gmail.com

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama