Nowy numer 3/2019 Archiwum

Linia "M", jak Mikołaj

W drugi dzień świąt można było zafundować sobie świąteczną przejażdżkę. Na ulice Warszawy wyjechała zabytkowa linia „M”.

- Trzeba mieć siłę, by prowadzić taki tramwaj. Tu wszystko robi się ręcznie – powiedział motorniczy i zakręcił korbką. 26 grudnia okolicznościowy tramwaj linii "M" woził pasażerów na trasie Pl. Narutowicza – Al. Zieleniecka, zatrzymując się na Grójeckiej, pl. Zawiszy, Al. Jerozolimskich, moście Poniatowskiego, czy al. Zielenieckiej. Kursy odbywały się według specjalnego rozkładu – od godz. 12 do 16 co 30 min. I były w iście świątecznym stylu – w tle leciały świąteczne przeboje, tramwaj był przyozdobiony choinkowymi łańcuchami, a jego obsługa pracowała w świątecznych czapkach. Był także św. Mikołaj z workiem pełnym cukierków, które rozdawał pasażerom.

Linia "M" kursowała na trasie pl. Narutowicza - al. Zieleniecka   Linia "M" kursowała na trasie pl. Narutowicza - al. Zieleniecka Agata Ślusarczyk Pełne ręce roboty mieli także konduktorzy. – „Dziurkuję” bilety, otwieram i zamykam drzwi, zmieniam tablice na końcowych stacjach – wyjaśnia Bartek Szczęsny z Klubu Komunikacji Miejskiej.

W wagonach kursujących na linii "M" honorowane były wszystkie rodzaje biletów ZTM. Na biletach czasowych konduktorzy umieszczali pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu.

Warszawiakom taka świąteczna atrakcja się podobała. - Wagony jeździły pełne – przyznają konduktorzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy