Nowy numer 3/2019 Archiwum

Życzyliśmy sobie spokojnych świąt? Prawie się spełniło

To były wyjątkowe święta. Także pod względem bezpieczeństwa na stołecznych drogach. Zdarzył się tylko jeden śmiertelny wypadek.

- W okresie świąt w Warszawie i okolicach na drogach było bezpiecznie. Dotychczasowe dane statystyczne pozwalają stwierdzić, iż większa część kierujących zastosowała się do policyjnych apeli o rozważną jazdę. Okres świąt na drogach garnizonu stołecznego przebiegał bezpiecznie - podsumowała warszawska policja.

Od soboty funkcjonariusze zatrzymali 34 nietrzeźwych kierowców. Te dane dotyczą Warszawy i okolicznych powiatów. Najwięcej nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali w Wołominie, Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim. W tym czasie doszło do 66 kolizji i 9 wypadków, w których 9 osób odniosło obrażenia. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w środę rano. Na skrzyżowaniu ul. Towarowej z ul. Grzybowską starsza kobieta została śmiertelnie potrącona przez tramwaj.

Ruch na stołecznych drogach odbywa się płynnie. Apelujemy do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Mimo dodatnich temperatur jezdnia w niektórych miejscach może być oblodzona, a droga zatrzymania znacznie się wtedy wydłuża - przestrzega policja warszawska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy