Nowy numer 3/2019 Archiwum

Drożej w "Koperniku"

Od Nowego Roku więcej zapłacimy za bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik.

Od 1 stycznia 2013 roku drożeją bilety do Centrum Nauki "Kopernik". Za bilet normalny zamiast 22 zł zapłacimy 25 zł, a za rodzinny (dla czterech osób) 66 zł (do tej pory kosztował 57 zł). Od nowego roku nie będzie też rozróżnienia w biletach ulgowych. A to znaczy, że dzieci młodzież do 19. roku życia i niepełnosprawni zapłacą za nie o 3 zł więcej niż obecnie. "Kopernik" ujednolici również bilety grupowe. Wejściówka dla jednej osoby zwiedzającej centrum w grupie zorganizowanej kosztować będzie 13 zł (teraz dzieci i młodzież płacą 11 zł, a dorośli - 20 zł).

Jak podkreśla Centrum Nauki "Kopernik", podwyżki to niejedyne "atrakcje", na jakie mogą liczyć zwiedzający w przyszłym roku. "Szykujemy wiele nowości, w tym spektakularne pokazy wyładowań elektrycznych, proekologiczne wynalazki na wystawie „Green machines”, a także gry z cząstkami elementarnymi prosto ze słynnego CERN pod Genewą.  Nowe atrakcje przygotowuje również planetarium Niebo Kopernika - czekają nas m.in. koncerty pod gwiazdami i laserowe show" - zapewniają organizatorzy.

Ważną nowością w 2013 roku będzie wprowadzenie - pod koniec pierwszego kwartału - długo oczekiwanej internetowej rezerwacji biletów dla indywidualnych zwiedzających. Oznacza to koniec kolejek przed "Kopernikiem".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy