Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dokąd na sylwestra?

Miejska dyskoteka pod chmurką, zabawa w parafii, a może nocne czuwanie?

Miejski sylwester rozpocznie się o godz. 20 na pl. Konstytucji i potrwa 6 godzin. Warszawiaków bawić będą: Zakopower, Maciej Maleńczuk, De Mono, Big Cyc, Kora, Kasia Kowalska, Oddział Zamknięty, Afromental, Ewa Farna, zespół Weekend, a także ukraińska grupa Mirami. W ich wykonaniu usłyszymy największe dyskotekowe przeboje lat 70., 80. i 90. Jak zwykle o północy życzenia wszystkim złoży prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. W ubiegłorocznej imprezie sylwestrowej na pl. Konstytucji wzięło udział ok. 100 tys. osób.

Bale sylwestrowe odbędą się nie tylko w stołecznych hotelach, restauracjach i pubach. Zapraszają na nie też parafie i wspólnoty. O godz. 21 na bal sylwestrowy do domu parafialnego w Piasecznie zaprasza tamtejszy oddział Akcji Katolickiej. Zabawa będzie bezalkoholowa, ale szampańska – co gwarantują wodzireje i didżeje z firmy Folwarski. Oni też poprowadzą bal w stylu lationo w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach. Bal oczywiście też bezalkoholowy, a rozpoczynający się Mszą św. o godz. 19. Przy hitach Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Louisa Amstronga i Paula Anki tańczyć będą studenci w dolnym kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Zabawę organizuje Stowarzyszenie Katolickiej Młodzieży Akademickiej. Młodzież będzie się też bawiła w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie oraz w sali teatralnej przy kościele Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie. Niestety, bilety na "parafialne sylwestry" rozchodzą się w mgnieniu oka i na tegorocznego pożegnanie roku już dawno ich nie ma.

Na scenie na placu Kostytucji trwają przygotowania do miejskiego sylwestra   Na scenie na placu Kostytucji trwają przygotowania do miejskiego sylwestra
Joanna Jureczko-Wilk/GN
Parafie proponuję też innego rodzaju pożegnanie starego roku i powitanie nowego. W wyciszeniu, na modlitwie, adorując Najświętszy Sakrament. W parafii Narodzenia Pańskiego na Witolinie (ul. Ostrobramska 72) 31 grudnia o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św., a po niej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O północy zostanie odprawiona Msza św., po której kontynuowana będzie adoracja do godz. 6 rano.

Msza św. z podsumowaniem roku i czuwanie noworoczne odbędzie się u ojców dominikanów na Służewie (ul. Dominikańska 2). 31 grudnia o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św., a po niej będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama