Nowy numer 3/2019 Archiwum

O. Bashobora na Stadionie Narodowym

Od 1 stycznia poprzez stronę internetową można zapisać się na lipcowe spotkanie z charyzmatykiem. Poszukiwani są też wolontariusze pomocni w jego organizacji.

Od 1 stycznia 2013 r. ruszają zapisy na spotkanie modlitewne związane z Rokiem Wiary, które o. John Bashobora poprowadzi 6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie odbędzie się za zgodą biskupa miejsca, czyli abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Zapisy będą odbywać się poprzez stronę: www.jezusnastadionie.pl. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie "potężnym wspólnym uwielbieniem Jezusa w mocy Jego Ducha".

W związku ze spotkaniem poszukiwani są wolontariusze, czyli osoby chętne do pomocy w jego organizacji. Stadion będzie podzielony na ok. 100 sektorów. W każdym z nich będzie kilka osób, które będą przekazywać uczestnikom informacje, sprawdzać wejściówki, kierować na odpowiednie miejsca, reagować, gdyby coś z kimś się działo, prowadzić kapłanów z Komunią św., pełnić dyżury modlitewne przed Najświętszym Sakramentem, towarzyszyć ludziom w sektorze w imieniu organizatorów.

Wszyscy chętni z Warszawy i okolic proszeni są o przesłanie swojego nazwiska, adresu mailowego i numeru telefonu pod adresem: stomasza@o2.pl. Wolontariusze będą przeszkoleni na stadionie oraz odbędą cykl spotkań przygotowawczych w parafii św. Barbary na Koszykach.

O. dr John Bashobora pochodzi ze wschodniej Ugandy, pracuje w diecezji Mbarara. Odpowiedzialny za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym, jest też jej kierownikiem duchowym. Krajowy cenzor wydawnictw katolickich. Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej, opiekuje się 5 tys. sierot. Zbudował im dwie szkoły podstawowe, dwie średnie, a pozostałe dzieci uczęszczają do szkół rządowych. Dzięki ojcu powstały dwa sierocińce, a budowa kolejnych jest w planach. W Polsce od 4 lat głosi rekolekcje ewangelizacyjne z posługą uzdrowienia i uwolnienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy