Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. Zdzisław Stanisław Krzymowski

Był proboszczem parafii w Kuklówce, Kampinosie i Stanisławowie k. Mińska Mazowieckiego. Miał 85 lat.

31 grudnia 2012 r. zmarł ks. Zdzisław Stanisław Krzymowski. Miał 85 lat, z czego w kapłaństwie przeżył 60.

Urodził się 24 kwietnia 1927 r. w Przesmykach. Święcenia kapłańskie przyjął 24 sierpnia 1952 r. z rąk abp. Stefana Wyszyńskiego.

Był wikariuszem w Piastowie, Skierniewicach oraz parafii św. Wacława w Warszawie. Następnie był proboszczem parafii w Kuklówce, Kampinosie i Stanisławowie k. Mińska Mazowieckiego, a później rezydentem parafii św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie i św. Grzegorza na Woli. 

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 3 stycznia w kościele Św. Alojzego Orione przy ul. Lindleya 12, po czym ciało będzie pochowane na Cmentarzu Bródzieńskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma