Nowy numer 42/2020 Archiwum

Taxi dla lisa

Straż Miejska wzbogaciła się o kolejne samochody do przewozu odłowionych zwierząt.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała Straży Miejskiej 3 specjalistyczne samochody. Korzystać z nich będzie referat ds. ekologicznych, który zajmuje się odławianiem zwierząt dzikich, chorych i bezdomnych.

- Warszawscy strażnicy, tylko w roku ubiegłym, odłowili na terenie miasta blisko 7300 zwierząt – powiedziała prezydent - Pomogli także powrócić do naturalnego środowiska zwierzętom dzikim, które zawieruszyły się w Warszawie.

Strażnicy z referatu eko od stycznia do listopada 2012 roku interweniowali około 13 tysięcy razy. Odławiali przede wszystkim psy, koty, a także sarny, dziki, jaszczurki i żółwie. Zakupione z budżetu miasta samochody to trzy srebrne renault kangoo typu furgon. Można w nich przewozić kilka zwierząt jednocześnie, mają na wyposażeniu sprzęt przeznaczony do odławiania i transportu, np. chwytaki i sieci weterynaryjne, a także klatki, worki jutowe, rękawice.

Koszt zakupu to 220 tys. złotych. Od 3 stycznia patrol eko ma do dyspozycji w sumie 10 samochodów. Furgony zapewniają szybki transport odłowionych zwierząt, które często wymagają pomocy weterynaryjnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama