Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dozwolone od lat 18

Ojcowie dominikanie z Freta zapraszają do 3D. Wstęp mają tylko dorośli

Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych (3D) zaprasza 6 stycznia na dzień otwarty, organizowany w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10. Od godz. 11 do 22 można będzie poznać grupy duszpasterskie działające przy kościele św. Jacka, porozmawiać z ich członkami i znaleźć ciekawą propozycję dla siebie. W grupach przy Freta na co dzień działa wiele aktywnych osób, które chcą zarówno pogłębić swoją wiarę i wiedzę religijną, jak też wspólnie modlić się i pracować na rzecz innych.

W niedzielę sali prowincjalskiej klasztoru na gości czekać będą osoby współtworzące Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych. Chętnie opowiedzą o tym, jakie działania prowadzą poszczególne grupy, jak wspólnie pracują, modlą się, uczą, pomagają innym, a także spędzają wolny czas i odpoczywają.

Przez cały dzień będą się prezentowały: Grupa Charytatywni Freta, zespół Dominikańskiej Szkoły Wiary, Wspólnota Modlitewna Adonai, Schola „18-ka”, Areopag, Medytacja Chrześcijańska i PostDa.

W trzy wymiary: duchowy, intelektualny i wspólnotowy można wpisać różne inicjatywy prowadzone przy warszawskim klasztorze, skierowane do osób dorosłych. Zebrano je pod wspólną, wymowną nazwą, tworzącą adekwatny skrót 3D. Każdy, kto chce pogłębić wiarę, zdobyć wiedzę lub doświadczyć wspólnoty w modlitwie i działaniu znajdzie tu coś dla siebie. Koordynatorem Dominikańskiego Duszpasterstwa Dorosłych jest o. Marek Rojszyk.

Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działalność 3D, jego członkowie zapraszają 6 stycznia na dzień otwarty duszpasterstwa, a we wszystkie niedziele na Eucharystię o 18.00, a po niej na uroczyste nieszpory.

Informacje o grupach działających w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Dorosłych można także znaleźć na stronie klasztoru.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma