Nowy numer 21/2018 Archiwum

Witaj, Święta Rodzino!

Orszak przyszedł do stajenki. Warszawiacy kłaniają się Dzieciątku. Jezusa odgrywa mały Staś, Maryja to ekonomistka

Warszawski Orszak Trzech Króli dotarł już do stajenki. Trzej Królowie, wraz ze swoimi świtami, oddali pokłon Dzieciątku – przynieśli też dary: mirrę, kadzidło i złoto. 

W tym roku w role Maryi, Józefa i Dzieciątka wcieliła się rodzina państwa Fidurów.  Pani Agnieszka, która zagrała postać Maryi, z zawodu jest ekonomistką. Pan Tomasz prowadzi z żoną firmę. Znają się jeszcze z dzieciństwa, a są małżeństwem od 12 lat. Wraz z córkami Julią (10 lat) i Basią (8 lat) uczęszczającymi do KSP im. Świętej Rodziny, są też członkami wspólnoty modlitewnej Viatores.

Pół roku temu do rodziny państwa Fidurów zawitał jeszcze mały Staś. To właśnie za dar rodzicielstwa, za synka, państwo Fidurowie chcieli podziękować Bogu – właśnie biorąc udział w orszaku. I to właśnie Staś w tym roku odgrywa Małego Jezusa. A robi to z dużym wdziękiem...

Po orszaku warszawiacy mogą uczestniczyć w koncercie kolęd i wspólnym śpiewaniu.

Wszystko o Orszakach Trzech Króli na specjalnej podstronie serwisu gosc.pl. Kliknij TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma