Nowy numer 33/2018 Archiwum

Białołęka śpiewała Dzieciątku

W niedzielę 6 stycznia w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbył się wieczór kolęd.

W koncercie  „Pójdźmy wszyscy do stajenki” wzięli udział znakomici śpiewacy: solistka Teatru Muzycznego w Łodzi – Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, solista Opery Narodowej – Ryszard Wróblewski – tenor oraz młodzi chórzyści i instrumentaliści. Kolędy zaaranżował kompozytor Jan Pałys. Całość poprowadziła dyrygentka z Teatru Muzycznego w Łodzi - Elżbieta Tomala.

Można było usłyszeć 15 tradycyjnych kolęd z udziałem solistów oraz chórów z białołęckich szkół. Tuż przed koncertem organizatorzy mówili: "Ponownie pragniemy zebrać chór liczący około 150-200 osób. Mamy nadzieję, że wspólne kolędowanie, tak jak w poprzednim roku, będzie piękną i radosną formą integracji dzieci oraz młodzieży z różnych szkół i przedszkoli, a koncert Pójdźmy wszyscy do stajenki na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Białołęki i stanie się już naszą dzielnicową tradycją”.

Wieczór honorowym patronatem objęli burmistrz Białołęki Adam Grzegrzółka i proboszcz parafii Narodzenia NMP ks. Robert Furman.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma