Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jasełka jak patriotyczne rekolekcje

Już po raz 14. niepełnosprawni aktorzy zaprezentowali bożonarodzeniowy spektakl „Polskie Betlejem 2013. Przesłanie Miłosierdzia”. Występ miał miejsce 13 stycznia w kościele św. Józefa na Kole.

Pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu oddali nie tylko trzej królowie. Według scenariusza jasełek "Polskie Betlejem 2013. Przesłanie Miłosierdzia", które przygotowali niepełnosprawni z Zespołu Teatralnego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, do betlejemskiej szopy podążali także Polacy.

Przybyłych do stajenki królów, wielkich poetów, stoczniowców, Jana Pawła II, ks. Popiełuszkę, oficera katyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej przedstawiała Panu Jezusowi s. Faustyna. - Bożonarodzeniowe przedstawienie to wielka panorama historii naszego kraju. Niektórzy mówią o nim "patriotyczne rekolekcje" - wyjaśnia Izabela Kędzierska z KSN AW, które przygotowało świąteczne przedstawienie.

Jasełka można będzie zobaczyć także 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 13 w kościele Stanisława Kostki i 27 stycznia po Mszy św. o godz. 13 w kościele św. Augustyna.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama