Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jasełka jak patriotyczne rekolekcje

Już po raz 14. niepełnosprawni aktorzy zaprezentowali bożonarodzeniowy spektakl „Polskie Betlejem 2013. Przesłanie Miłosierdzia”. Występ miał miejsce 13 stycznia w kościele św. Józefa na Kole.

Pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu oddali nie tylko trzej królowie. Według scenariusza jasełek "Polskie Betlejem 2013. Przesłanie Miłosierdzia", które przygotowali niepełnosprawni z Zespołu Teatralnego Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, do betlejemskiej szopy podążali także Polacy.

Przybyłych do stajenki królów, wielkich poetów, stoczniowców, Jana Pawła II, ks. Popiełuszkę, oficera katyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej przedstawiała Panu Jezusowi s. Faustyna. - Bożonarodzeniowe przedstawienie to wielka panorama historii naszego kraju. Niektórzy mówią o nim "patriotyczne rekolekcje" - wyjaśnia Izabela Kędzierska z KSN AW, które przygotowało świąteczne przedstawienie.

Jasełka można będzie zobaczyć także 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 13 w kościele Stanisława Kostki i 27 stycznia po Mszy św. o godz. 13 w kościele św. Augustyna.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • jazzon77
  24.01.2013 10:28
  Bardzo duże przeżycie dla nas i naszych podopiecznych. Zwłaszcza w miejscu tak ważnym, jak Kościół Św. Stanisława, w którym służył Błogosławiony Ksiądz Jerzy, którego postać prezentowana jest przez jednego z naszych podopiecznych.
  Dziękuję cudownie reagującej publiczności!
  Z Panem Bogiem
  JD
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma