Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ośrodek ekumenii na Kamionku?

Powstanie nowego ośrodka ekumenicznego na Pradze zapowiedziano podczas Mszy św. o jedność między chrześcijanami

Nowy ośrodek ekumeniczny ma powstać przy sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku, gdzie proboszczem jest diecezjalny warszawsko-praski referent ds. ekumenizmu, ks. Mateusz Matuszewski. - Na razie to tylko projekt, ale trwający właśnie styczniowy miesiąc modlitw o jedność chrześcijan to dobra okazja, żeby rozmawiać z przedstawicielami innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich o powołaniu miejsca, które służyłoby dyskusji i refleksji ekumenicznej - mówi ks. Mateusz Matuszewski, dodając że do wakacji koncepcja ośrodka powinna się skrystalizować.

Proboszcz konkatedry na Kamionku i jednocześnie konsultor Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski zapowiedział, że konkatedra będzie stałym miejscem ekumenicznych spotkań w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pierwsze odbyło się 13 stycznia. Rozpoczęło się wspólnymi nieszporami wiernych Kościoła katolickiego, prawosławnego i Kościołów protestanckich. Następnie Mszy św. o jedność przewodniczył abp Henryk Hoser. Podczas celebry słowo wygłosił pastor Piotr Gaś, proboszcz ewangelicko-augsburskiej parafii Świętej Trójcy w Warszawie. Ośrodek Ekumeniczny będzie mieścił się w przyszłości w pomieszczeniach plebanii. Abp Henryk Hoser zaproponował, by jedną z pierwszych inicjatyw był panel dyskusyjny przedstawicieli różnych Kościołów na temat zagrożeń związanych z zapłodnieniem in vitro.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma