Nowy numer 04/2020 Archiwum

ZTM proponuje: Metro będzie kursować do 1.30

ZTM chce pójść na kompromis. Metro w nocy „tak”, ale do 1.30. Do tej godziny wagoniki będą jeździć nie tylko w weekendy, ale i podczas dużych imprez.

ZTM ugina się pod falą protestów. Zamiast likwidacji nocnych, weekendowych kursów metra proponuje kursy skrócone do 1.30 lub 1.45. Według ZTM-u do tej godziny kolejką jeździ ok. 85–90 proc. pasażerów nocnych kursów. Metro nocą kursowałoby nie tylko w weekendy, ale także podczas większych imprez w Warszawie, np. meczów.

ZTM zapowiedział zlikwidowanie nocnych kursów w związku z oszczędnościami w budżecie spółki w wysokości 190 mln zł, które wprowadziła Rada Warszawy. Rezygnacja z nocnych kursów miała przynieść ok. 300 tys. zł oszczędności miesięcznie. Teraz ZTM chce szukać oszczędność m.in. zmniejszając częstotliwość kursowania autobusów i tramwajów w weekendy i święta.

Zmiany w rozkładzie kursów metra miałyby zostać wprowadzone 10 lutego. Obecnie metro kursuje nocami w weekendy do godz. 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama