Nowy numer 33/2018 Archiwum

Świńska grypa atakuje

W dobie zachorowań na grypę należy zadbać o ruch, odpowiednią dietę, unikać tłumów w autobusach, tramwajach i metrze.

Chorzy na świńską grypę, którzy przebywają w Szpitalu Praskim, to osoby w wieku około 50 lat. Jedna z nich leży na Oddziale Intensywnej Terapii, a dwie na internie. Lekarze zakazali odwiedzin. Warszawski szpital nie jest jedynym w Polsce, gdzie z powodu świńskiej grypy nie ma odwiedzin.

Lekarze alarmują, że w dobie zachorowań na grypę należy unikać tłumów. Trzeba także zadbać o dietę - jeść dużo owoców i warzyw, wysypiać się, chodzić na spacery. Jednak najskuteczniej przed grypą ochroni nas szczepionka. Powinny o niej pomyśleć zwłaszcza osoby starsze i chore. Nie należy bagatelizować objawów, bo zwykła grypa może doprowadzić do poważnych powikłań, a nawet śmierci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma