Nowy numer 28/2018 Archiwum

Stolica białych kołnierzyków

Inwestycje w nieruchomości komercyjne w Warszawie są trzy razy większe niż w całych Czechach i aż 10 razy większe niż na Węgrzech. Stolica Polski jest liderem w całym regionie Europy środkowowschodniej. Boom inwestycyjny oznacza, że siedzibę chce mieć tu coraz więcej firm.

Warszawa jest liderem Europy Środkowej na rynku nieruchomości komercyjnych – ponad 40 proc. wszystkich inwestycji w 2012 r. przypadało na stolicę Polski. Wartość tych transakcji wynosi 1,52 mld euro i jest to więcej niż suma sprzedaży Czech, Rumunii, Węgier i Słowacji.

- Źródłem dominacji Warszawy na rynku inwestycyjnym nieruchomości w Europie Środkowej są wielkość rynku, zamożność mieszkańców oraz dynamika rozwoju ekonomicznego. Jest to kluczowe centrum biznesu, z największym i najbardziej płynnym rynkiem nieruchomości w regionie - komentuje Łukasz Lorencki, konsultant z Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield

W 2012 r. w Warszawie zainwestowano 1,52 mld euro. Z kolei w Czechach wartość transakcji inwestycyjnych w ubiegłym roku wyniosła zaledwie 497 mln euro, a na Węgrzech zaledwie 146 mln euro.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma