Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czy Boga można spotkać na imprezie?

Bez alkoholu, z chrześcijańską muzyką i księżmi „na parkiecie”. 26 stycznia Cristoteka wystartuje po raz drugi.

Zapowiada się „nieziemska zabawa”. W studenckim klubie „Proxima” 26 stycznia wspólnota Przymierze Miłosierdzia po raz drugi organizuje chrześcijańską dyskotekę. – Na ubiegłoroczną Cristotekę przyszło ponad 400 osób. Takiej frekwencji nikt się nie spodziewał – wyjaśnia Przemysław Sasinowski z Przymierza Miłosierdzia.

Cristoteka rozpocznie się o godz. 19 Mszą św. w kościele św. Jakuba na pl. Narutowicza. Zabawa w Proximie wystartuje godzinę później - z głośników będą leciały wyłącznie chrześcijańskie utwory. – W tym roku muzyka będzie różnorodna i bardziej taneczna – zapowiadają organizatorzy. W trakcie dyskoteki na żywo zagrają Love Story i raper Bęsiu.

Chrześcijańska dyskoteka to nie tylko zabawa. Uczestnicy będą mieli także okazję m.in. do adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i rozmowy z osobami duchownymi na tanecznej sali. Przewidziane są także ewangelizacyjne „przypominajki” np. cytaty ze świętych doczepiane do bezalkoholowych „drinków”. – W przeciwieństwie do tradycyjnych imprez, chcemy stworzyć przestrzeń do spotkania z Bogiem – wyjaśniają organizatorzy.

Cristoteki to jeden z charyzmatów Przymierza Miłosierdzia. W brazylijskim Sao Paulo, skąd wywodzi się wspólnota, chrześcijańskie zabawy cieszą się ogromną popularnością.

Więcej o drugiej edycji Cristoteki w 4 numerze warszawskiej edycji Gościa Niedzielnego. Szczegóły imprezy i koszt biletów na stronie Cristoteca.pl >>

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama