Nowy numer 42/2020 Archiwum

Jak dojechać na pogrzeb?

ZTM poinformowało o zmianach w ruchu w czasie trzydniowych uroczystości pogrzebowych Prymasa Seniora.

Uroczystości pogrzebowe śp. kard. Józefa Glempa potrwają trzy dni. Msze św. żałobne będą się odbywać w kościele sióstr wizytek i Świętego Krzyża, natomiast sam pogrzeb i złożenie trumny w katedrze św. Jana Chrzciciela.

Zarząd Transportu miejskiego informuje, że w związku z uroczystościami w niedzielę i poniedziałek (27-28 stycznia) na Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście oraz Wisłostradzie wystąpią trudności w ruchu kołowym i parkowaniu. W niedziele od godz. od 17.30  wyłączona będzie z ruchu część Krakowskiego Przedmieścia: od bazyliki Świętego Krzyża do Starego Miasta.

W dniu pogrzebu, 28 stycznia od godzin porannych wyłączony z ruchu zostanie jeden pas Wisłostrady (od strony Zamku Królewskiego) na odcinku pomiędzy mostami Gdańskim i Śląsko–Dąbrowskim. Powstanie tam tymczasowy parking dla autokarów. Autokary, które przyjadą na pogrzeb w poniedziałek będą parkować między ulicami Sanguszki i Nowym Zjazdem od godziny 9. Konieczne jest umieszczenie białej kartki na przedniej szybie, aby ułatwić pracę służb. Warszawska kuria prosi o zachowani porządku i przysłanie potwierdzenia przyjazdu autokaru: fax. 22 53 17 214 e-mail: sekretariat@mkw.pl. Jeżeli z parafii lub diecezji przyjedzie więcej niż jeden autokar - prosi, żeby jechały w kolumnie.

Ze względu na możliwe trudności w parkowaniu w rejonie Krakowskiego Przedmieścia i Starego Miasta, osobom które chcą oddać hołd i pożegnać śp. kard. Glempa w kościele sióstr wizytek, Świętego Krzyża lub archikatedrze, zaleca się korzystanie z miejskiej komunikacji.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama