Nowy numer 43/2020 Archiwum

Znaki historii

Instytut Pamięci Narodowej zaprezentował nową grę, nie tylko dla dzieci: "Znaj Znak".

W Centrum Edukacyjnym IPN, przy ul Marszałkowskiej pokazano nową grę historyczną: "Znaj Znak". Gra składa się ze 132 kart. Na każdej z nich umieszczono 12 symboli najnowszej historii Polski: emblematów, godeł, zdjęć zasłużonych postaci, polityków, historycznych budowli, znaczących dat. Jeżeli gracze wezmą dwie dowolne karty i uważnie im się przyjrzą, odnajdą jeden powtarzający się na nich symbol. I tylko jeden. Kto pierwszy go wskaże, ma prawo go nazwać. Zwycięża ten, kto nazwie jak najwięcej symboli i pozbędzie się trzymanych w ręku kart. Niektóre symbole mogą być trudne do odgadnięcia nawet dla dorosłych, dlatego na odwrocie każdej z kart opisano ich znaczenie.

- W grę można grać nawet z młodszymi dziećmi. Ja z moim 6-letnim synkiem potrafimy się w nią całkiem dobrze bawić, wspólnie tłumaczyć sobie symbole - mówi Tomasz Ginter z Biura Edukacji IPN.

Jednymi z pierwszych, którzy grali w nową grę byli uczniowie drugiej klasy LXXV LO im. Jana III Sobieskiego.

 - Ja największą trudność mam z datami. Ogólnie z historii nie jestem dobra - mówi jedna z dziewcząt.

"Znaj Znak" jest drugą grą wydaną przez IPN. Poprzednia, "Kolejka" dotyczyła czasów PRL i zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama