Nowy numer 25/2018 Archiwum

„Życie konsekrowane ogrzewa Kościół”

Są dla nas jak siostra, brat czy ojciec. 2 lutego będzie można podziękować Bogu za dar ich powołania.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, obchodzonego w święto Ofiarowania Pańskiego, w katedrze warszawskiej zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz. Eucharystia z udziałem osób konsekrowanych rozpocznie się o godz. 16. Osoby duchowne mogą także uczestniczyć w Mszy św. 1 lutego w kościele Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża przy ul. Piwnej, o 17.30.

Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego biskupi polscy wystosowali list, w którym dziękują za ten szczególny dar dla Kościoła. „Życie konsekrowane jest niczym ów drżący na wietrze płomień, który wciąż musimy osłaniać, aby mimo ludzkiej słabości i zewnętrznych przeciwności, mogło ogrzewać Kościół ciepłem służebnej miłości, rozpalając go żarem pokornej ofiary i oświetlając światłem niesłabnącej wiary” – czytamy. Pełna wersja listu >>

W tym roku hasłem XVII Dnia Życia Konsekrowanego są słowa: "Ku pełni życia w Chrystusie". Dzień poświęcony modlitwie za i głębszej refleksji Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu ustanowił Jan Paweł II w 1997 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma