Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pomoc i modlitwa

Na Pradze rozpoczęły się obchody Światowego Dnia Chorego.

11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych abp Zygmunt Zimowski przypomniał, że "Dzień Chorego obchodzimy w Roku Wiary. Dlatego powinniśmy postrzegać nasze cierpienia przez pryzmat wiary, przez tę jej prawdę, którą recytujemy w każdą niedzielę, że wierzymy w życie wieczne. Jeśli tak rzeczywiście będzie, na pewno nasze cierpienie będzie miało sens. W tym duchu przeżywajmy również ten Dzień Chorego w naszej ojczyźnie. W Kościołach lokalnych powinniśmy znaleźć takie osoby, które są również miłosiernymi Samarytanami. Takich jest wielu, czy to wśród tych, którzy już odeszli, czy wśród żyjących. Chciejmy im zatem za tę ich ofiarną pracę na rzecz chorych podziękować".

Nawiązując do tegorocznego listu Papieża, skierowanego do chorych, abp Zimowski zwrócił uwagę na wymienionych w papieskim orędziu pięcioro "Samarytan nowszych czasów", których świadectwo dotyczyło własnego cierpienia bądź opieki nad cierpiącymi. Chodzi o święte Teresę od Dzieciątka Jezus i niedawno kanonizowaną Annę Schäffer, bł. Matkę Teresę z Kalkuty oraz sług Bożych ks. Luigiego Novarese i Raoula Follereau. Abp Zygmunt Zimowski zachęcał także, by w duchu wiary odmawiać specjalną modlitwę na ten dzień, w której znajduje się m.in. dziękczynienie za świadectwo w cierpieniu bł. Jana Pawła II.

W diecezji warszawsko-praskiej obchody Dnia Chorego rozpoczną się już 4 lutego. W tym dniu abp Henryk Hoser SAC odwiedzi Dom Opieki Społecznej w Zielonce i o godz. 10 odprawi w nim Mszę św. dla pensjonariuszy. 8 lutego bp Marek Solarczyk będzie gościł w ZOL, przy ul. Mehoffera w Warszawie i również odprawi Mszę św. (godz. 10) dla personelu i pensjonariuszy. 10 lutego w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie bp Stefan Regmunt, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i członek Papieskiej Rady ds. Służby zdrowia i Duszpasterstwa Chorych, odprawi Mszę św., w której wezmą udział chorzy oraz lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia. 11 lutego o godz. 10 bp Marek Solarczyk odprawi Mszę św. dla małych pacjentów Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej, natomiast o 15.30 odwiedzi i odprawi Mszę św. w Centrum Zdrowia Dziecka. Tego samego dnia o godz. 15 abp Henryk Hoser sprawować będzie Eucharystię w sanktuarium ludzi chorych, przy ul. Wileńskiej (parafia Matki Bożej z Lourdes). Następnego dnia o 11.30 ordynariusz praskiej diecezji odwiedzi Europejskie Centrum Zdrowia.

Także w innych szpitalach, domach opieki i parafiach organizowane są Msze św. dla ludzi chorych i starszych.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma