Nowy numer 25/2018 Archiwum

Firmy odśnieżające zapłacą 600 tys. zł kary

Nieodśnieżone na czas chodniki i parkingi. Zarząd Oczyszczania Miasta ukarał finansowo firmy odpowiedzialne za utrzymanie porządku zimą.

Zimą przejezdne muszą być ulice, po których jeżdżą autobusy, przejścia dla pieszych, kładki czy miejskie parkingi. Na zlecenia ZOM ośnieżaniem ulic i terenów dla pieszych zajmują się zewnętrzne firmy. Te jednak, zdaniem Zarządu Oczyszczania Miasta, nie wywiązały się ze swoich zobowiązań.
- Uchybienia dotyczyły np. nieoczyszczenia ze śniegu części miejsc parkingowych, nieoczyszczenie na czas miejsc, z których korzystają piesi. W sumie na podwykonawców nałożyliśmy 600 tys. zł kary – wyjaśnia rzeczniczka ZOM Iwona Fryczyńska.

Na odśnieżanie w sezonie zimowym, który rozpoczął się 15 października i potrwa do 14 kwietnia, ZOM wydał dotąd ok. 52 mln zł; na oczyszczanie ulic i przejść dla pieszych w tegorocznym budżecie przewidziano 72 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma