Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wasze życie należy do Pana

Kilkaset sióstr zakonnych i osób konsekrowanych uczestniczyło w Mszy św. sprawowanej przez kard. Kazimierza Nycza w archikatedrze warszawskiej. Potem modliły się przy sarkofagu kard. Józefa Glempa.

W święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone także jako Dzień Życia Konsekrowanego Mszę św. dla kapłanów i braci zakonnych, Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, zgromadzeń zakonnych oraz Instytutów świeckich i dziewice konsekrowanych odprawił w archikatedrze św. Jana Chrzciciela kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Oprawę liturgiczną i śpiew zapewniła schola sióstr zakonnych i alumni Seminarium Duchownego Księży Pallotynów z Ołtarzewa.

Nie jesteśmy właścicielami swojego życia. Należy ono do Pana: w życiu i śmierci - podkreślił w homilii metropolita warszawski, zwracając się do kilkuset sióstr i braci zakonnych, zachęcając przy tym do odważnego włączenia się w dzieło nowej ewangelizacji.

W trakcie liturgii osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby i przyrzeczenia, a po niej zeszły do podziemi katedry, gdzie modliły się za duszę śp. kard. Józefa Glempa w 30. rocznicę jego kardynalatu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma