Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Metro zostaje do czerwca

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zdecydowała o pozostawieniu nocnych kursów metra. Na razie tylko do wakacji.

Weekendowe nocne kursy podziemnej kolei zostaną utrzymane do końca czerwca - tak zdecydowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Nadal są prowadzone analizy możliwości utrzymania nocnego kursowania metra na stałe.

Decyzja o likwidacji nocnych kursów metra została podjęta na początku roku. Ostatni nocny pociąg miał wyjechać na tory w nocy z 9 na 10 lutego. Miało to przynieść ok. 300 tys. oszczędności miesięcznie.

"Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, wsłuchując się w głos mieszkańców korzystających z podziemnej kolei w nocy, zdecydowała, że metro - do końca czerwca - będzie kursowało w weekendy tak jak obecnie, czyli do ok. godz. 3.00" - czytamy na stronie ZTM.

Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi analizy dotyczące kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej i możliwych oszczędności w tym zakresie. Od ich wyniku zależy, czy nocne kursy metra będą mogły zostać utrzymane na stałe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma