Nowy numer 25/2018 Archiwum

Szlakiem pączka

Najstarsze, najmodniejsze warszawskie cukiernie i kawiarnie będzie można zobaczyć z przewodnikiem w tłusty czwartek.

W Tłusty Czwartek będzie okazja do tego, by spojrzeć na Warszawę okiem smakosza. Warszawskie Koło Przewodników Miejskich PTTK zabierze chętnych na wycieczke pod hasłem: "Dawnych Pączków Smak". Wspólny spacer z ciekawymi opowieściami, sporą dawką historii i oczywiście degustacją odbędzie się 7 lutego o godzinie 11. Będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o miejscach, gdzie szybko i smakowicie można osłodzić sobie życie, a także do poznania XVIII, XIX i XX-wiecznych słynnych, staromiejskich cukierni i kawiarni.

Grupa chętnych rozpocznie wycieczkę na Placu Zamkowym, następnie przejdzie ulicami Starego Miasta, kończąc spacer w Hotelu Europejskim. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Bogusław Staroń, który opowie m.in. o znanych mieszkańcach Warszawy, ich ulubionych cukierniach i serwowanych w nich smakołykach. Na opowieściach się nie skończy. Uczestnicy wspólnie skosztują pączków w kawiarni Telimena - jednej z najstarszych w Warszawie.

Miejsce spotkania: Plac Zamkowy, przy schodach ruchomych - górne wyjście (wewnątrz budynku). Wstęp wolny

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma