Nowy numer 04/2020 Archiwum

Metro rzadziej

Po feriach ZTM zmniejsza częstotliwość kursów metra. Z oszczędności.

Częstotliwość kursowania między godzinami szczytu zostanie zmniejszona z 3 minut 50 sekund do 4 min 10 sek. A w godzinach 21 - 23 będzie stopniowo zmniejszana z 6 min 40 sek. do 9 min 50 sekund. W soboty, w godz. 10-17 pociągi będą jeździły co 5 minut 50 sekund a nie co 4 minuty 50 sekund,  jak przed feriami. Między godz. 17 i 20 częstotliwość zmniejszy się z 5 min 50 sek. do 7 min. Do 23 kolejna będzie jeździła zamiast co 7 min 15 sek., co 9 min. Rzadziej kolejka będzie jeździła również w niedziele i święta. Częstotliwość w te dni, w godz. 6.30 – 19.00, zostanie zmniejszona z 5 minut 50 sekund do 6 min 45 sek. W godz. 19 – 23 częstotliwość będzie zmniejszana stopniowo od około 7 min do ok. 9 min 50 sekund.

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że w nowym rozkładzie jazdy zostanie utrzymana częstotliwość kursów w godzinach szczytu: porannego (2 min 50 sek.) i popołudniowego (3 min).

Zmiany wejdą w życie w poniedziałek 11 lutego. "Konieczność wprowadzenia takiego rozkładu wynika wprost z trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazła się warszawska komunikacja miejska. Bowiem zostały ograniczone środki finansowe na jej funkcjonowanie" – informuje w komunikacie Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Tegoroczny budżet na komunikację i transport publiczny został zmniejszony o 190 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama